NASIL ÇALIŞIYORUZ?

 

Ambalajlanması istenilen üründen yola çıkarak;

 

- Üretilecek kutunun ölçülendirilmesi,

- Numune hazırlığı,

- Grafik tasarımı,

- Onay süreci,

- Üretim ve sevkiyat aşamalarını titizlikle takip eden genç ve dinamik kadromuz ile birlikte siz değerli iş ortaklarımızın herzaman yanında olmaktan gurur duyuyoruz.

 

 

 

Baskı Öncesi

Müşterimizden ulaşan ürün numunesinin; boyut, ağırlık, nakliye kolaylığı, kullanışlılık gibi özellikleri doğrultusunda; ürünü dış etkenlerden koruyabilecek ve son kullanıcının zevkine hitap edebilecek kutu çizimleri hazırlandıktan ve bu hazırlıklar müşterilerimiz tarafından onaylandıktan sonra kutuda yer alacak baskının en canlı ve en keskin şekilde yapılabilmesi için tüm teknik ayarlamalar grafik/baskı öncesi hazırlık bölümümüzde gerçekleştirilmektedir.

Ofset Baskı

Üretim parkurumuzda ambalaj sektörü için özel tasarlanmış bilgisayar kontrollü, 120 x 160cm ebatında Amerikan Bristol veya Krome karton üzerine tek seferde 6 renk + dispersiyon lak baskı yapabilen ofset baskı makinası bulunmaktadır.

Numune Hazırlama

Grafik bölümümüzde yapılan hazırlıklar doğrulutusunda seri üretime geçilmeden önce, hazırlığı yapılmış olan ambalajın, isteğe bağlı olarak baskılı baskısız birebir numuneleri hazırlanıp müşterimizin dikkatine sunulur.

Selefon

Bünyemizde barındırdığımız selefon atölyesinde, matbaa bölümümüzden çıkan baskılar üzerinde; yarı otomatik ve manuel olmak üzere 2 adet 110 cm genişliğe kadar Parlak Selefon, Mat Selefon, Metalize Selefon, Pörilize Selefon, 3 boyutlu Selefon uygulaması yapılabilmekte; böylece kalite kontrolde hiçbir boşluk oluşmasına izin vermeksizin üretimin tüm aşamaları yetkililerimiz tarafından sürekli kontrol altında tutulabilmektedir.

Laminasyon

B, C, E, Dopel ondüle veya safihalar üzerine 160cm en´e kadar laminasyon yapan iki adet tam otomatik ve bir adet manuel laminasyon makinamız bulunmaktadır.
Laminasyon yani sıvama işlemi tamamlanmış baskılı malzemelerin kesimlerinin yapıldığı, 2 adet 120x160cm ebatında kesim yapabilen otomatik kesim makinamız bulunmaktadır.

Kabartma Desen

 Özellikle hediyelik eşya ve tekstil sektöründe ambalaj çok önemlidir. Amerikan bristol veya krome karton üzerinde 3 farklı desen uygulayabilen makinemiz ile ambalajlarınız göz alıcı olacaktır.

Pencere PVC yapıştırma

 Özellikle Tekstil sektöründe kutu içindeki ürünlerin renk ve desenlerinin görülebilmesi için istenilen şekil ve ölçüde tasarlanan pencere üzerine PVC şeffaf malzeme yapıştırılmaktadır. böylelikle kutu içindeki ürün kutu açılmadan görülebilir, hem de toz vb. dış etkenlerden etkilenmez. 2022 model makinamız ile büyük ebatlı kutularda dahi hızlı ve pratik bir şekilde üretim yapabilmekteyiz.

Kesim

Laminasyon yani sıvama işlemi tamamlanmış levhaların kutu kesimlerinin yapıldığı, 2 adet şekilli *kesim makinamız bulunmaktadır. Her ebadın kolaylıkla yapılabileceği kesim birimimizin makina parkurunda 120x160cm otomatik kesim makinesi ve 110x160cm kesim pedalı bulunmaktadır.

Katlama Yapıştırma

Kesim işlemi tamamlanmış A-box, kırlangıç, dip kilit vb. sistemli ambalajların otomatik yapıştırılma işlemini 145cm ebatında üç nokta yapıştırma makinemiz ile seri bir şekilde yapabilmekteyiz.

Kalite Kontrol

Üretimin planlama aşamasından sevkiyat aşamasına kadar tüm üretimi kendi bünyemizde gerçekleştirerek ürünün hem estetik hem de fiziksel özelliklerini maksimum seviyede tutmak mümkündür. Üretimin her aşamasında kalite kontrol ekibimiz tarafından yapılan denetimler sayesinde hatalar oluşmadan veya oluşur oluşmaz ortadan kaldırılarak zaman ve kaynak israfı minimuma indirilmektedir.