NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Ambalajlanması istenilen üründen yola çıkarak;

- Üretilecek kutunun ölçülendirilmesi,

- Numune hazırlığı,

- Grafik tasarımı,

- Onay süreci,

- Üretim ve sevkiyat aşamalarını titizlikle takip eden genç ve dinamik kadromuz ile birlikte siz değerli iş ortaklarımızın herzaman yanında olmaktan gurur duyuyoruz.

 

Grafik

Müşterimizden ulaşan ürün numunesinin; boyut, ağırlık, nakliye kolaylığı, kullanışlılık gibi özellikleri doğrultusunda; ürünü dış etkenlerden koruyabilecek ve son kullanıcının zevkine hitap edebilecek kutu çizimleri hazırlandıktan ve bu hazırlıklar müşterilerimiz tarafından onaylandıktan sonra kutuda yer alacak baskının en canlı ve en keskin şekilde yapılabilmesi için tüm teknik ayarlamalar grafik/baskı öncesi hazırlık bölümümüzde gerçekleştirilmektedir.

Ofset

Rüzgarpak üretim parkuru tümüyle ofset teknolojisi ile donatılmış olup, ambalaj sektörü için özel tasarlanmış makinalar bulunmaktadır. Makina parkurumuzda Roland 800 6 renk + dispersiyon lak 120x160cm Ofset baskı makinası bulunmaktadır.

Numune Hazırlama

Grafik bölümümüzde yapılan hazırlıklar doğrulutusunda seri üretime geçilmeden önce, hazırlığı yapılmış olan ambalajın, isteğe bağlı olarak baskılı baskısız birebir numuneleri hazırlanıp müşterimizin dikkatine sunulur.

Selefon

Bünyemizde barındırdığımız selefon atölyesinde, matbaa bölümümüzden çıkan baskılar üzerinde; yarı otomatik ve manuel olmak üzere 2 adet 110 cm genişliğe kadar Parlak Selefon, Mat Selefon, Metalize Selefon, Pörilize Selefon, 3 boyutlu Selefon uygulaması yapılabilmekte; böylece kalite kontrolde hiçbir boşluk oluşmasına izin vermeksizin üretimin tüm aşamaları yetkililerimiz tarafından sürekli kontrol altında tutulabilmektedir.

Laminasyon

Micro dalga, B dalga, C dalga ve dopel levhaların üzerine 130cm ve 160cm en´e kadar sıvama yapan bir adet 160´lık tam otomatik ve bir adet 160´lık manuel laminasyon makinamız bulunmaktadır.

Kesim

Laminasyon yani sıvama işlemi tamamlanmış levhaların kutu kesimlerinin yapıldığı, 2 adet şekilli *kesim makinamız bulunmaktadır. Her ebadın kolaylıkla yapılabileceği kesim birimimizin makina parkurunda 120x160cm otomatik kesim makinesi ve 110x160cm kesim pedalı bulunmaktadır.

Katlama Yapıştırma

Kesim işlemi tamamlanmış A-box, kırlangıç, dip kilit vb.sistemli ambalajların otomatik yapıştırılma işlemini 145cm´lik üç nokta yapıştırma makinemiz ile seri bir şekilde yapabilmekteyiz.

Kalite Kontrol

Üretimin planlama aşamasından, nakliye ve teslimat aşamasına kadar; rakiplerimizin bir çoğunun aksine üretimin tamamını bünyemizde gerçekleştirerek; ürünün hem estetik hem de fiziksel özelliklerinin maksimum seviyede tutulabilmesi mümkün olmaktadır. Herbir aşamada konusunda uzman kişiler tarafından yapılan denetimler sayesinde hatalar ortaya çıkmadan yahut ortaya çıkar çıkmaz giderilmekte böylece zaman ve kaynak israfı en aza indirgenmektedir.